Η άρση της ασυλίας του κόμματος Σπαρτιάτες μας επαναφέρει μοιραία στις προεκλογικές συζητήσεις της Βουλής, η οποία με τις αλλεπάλληλες νομοθετικές διατάξεις και τροπολογίες αδυνατούσε να συναινέσει σε κάτι στοιχειώδες· αν δηλαδή το ελληνικό Κοινοβούλιο θα θέσει ανάχωμα σε φωνές προερχόμενες εκτός δημοκρατικού τόξου ή αν θα στέκεται αμήχανο απέναντι σε πρόσωπα και καταστάσεις που με την εγκληματική τους δράση αμαύρωσαν την πρόσφατη πολιτική ιστορία του τόπου. Υπό την έννοια αυτή, η χθεσινή σύμφωνη γνώμη των κομμάτων είναι μια εκ των υστέρων παραδοχή της ανάγκης να ομονοήσει το Κοινοβούλιο – κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Κάλλιο αργά παρά ποτέ
Χρόνος ανάγνωσης 1 λεπτό
Χρόνος ανάγνωσης 1 λεπτό
![Γνώμη](https://daily.nb.org/wp-content/uploads/2023/11/Γνώμη-1.jpg)